Big Yellow Taxi – Benzin

Benzin Cafe

Big Yellow Taxi – Benzin

Kurucumuza bir otel odasında film izlerken ilham gelir. İlhamın ışığını yakan, filmde geçen Roy’s Motel & Café’dir.İnsanların uzun yol gezileri yaptığı Route 66 üzerinde Roy’s gibi motel, café ve benzinliklerin bir arada bulunduğu bir sürü istasyon vardır. Las Vegas’a giderken ya da California’ya dönerken oraya arabanızı çekip, yer, içer, depoyu doldurur devam edersiniz.
Big Yellow Taxi – Gasoline Cafe – Benzin – Energy Drink konsepti de , kurucumuz ve kız kardeşinin kafa kafaya verip Bob Dylan ve Joni Mitchell’i de yanlarına alarak geliştirdikleri bir mola noktasıdır.

Birbirinden ayırt etmesi gittikçe zorlaşan modern fancy mekanlarda minik tatlı salatanızın lezzeti ve hayatın kısalığı üzerine düşünebilir, tabaktaki porsiyonun gerçekliğini sorgulayabilirsiniz.
İlhamını 1950’lerin American dinerları ve meşhur Route 66’sından alan Big Yellow Taxi ise, renkli Chevrolet Belair 1956 arabaların koltuklarında otururken tıka basa yiyip içmenin, arkadaşlarla muhabbetin, tuvalette karikatür okumanın, kendi deponuzu fullemenin yeri.
Gerekirse tavlada yenilen arkadaşınızı sizin için itinayla deşifre eder, gerekirse garsonlarımıza swing dansı öğretir, kendinizi her türlü rahat ve keyifli hissettiririz.

Kurucumuz işine gücüne yurtdışında devam etse de, biz startını onun vermiş olduğu hareketi canlı tutmayı ve daha da geliştirmeyi hedefledik.
Aldığımız yeni kararlar, konseptimizi yeni franchise noktalarıyla birlikte geliştirmeyi ve müşterilerimize çok daha fazla noktada yenilenmiş, canlanmış, lezzeti daha da artmış şekilde hizmet etmeyi kapsıyor.

Franchise;

Günümüzde sıfırdan başlayıp, tanınan bir marka yaratmak zor. Tanınan bir marka olmadan işi yürütmek daha da zor. 

‘Yapmayın’ demiyoruz; gelin, burada yapılmışı var! 

Yapılmışı var demişken, ‘hiç uğraşmayın, yan gelip yatın’ da demiyoruz. 

Diyoruz ki, girişimci ruhunuzun sorduğu nasıl franchisee olurum?, Big Yellow Taxi’nin bana ne gibi desteği olur?, ne yapmak lazım? gibi sorulara cevap bulmak için bilgi sayfamızı okuyun. Ardından bizimle iletişime geçin ve sıfırdan başlamak yerine bilinirliği yüksek olan, sevilen bir markanın adı altında arkanıza yaslanın.

İnşaat ve Dekorasyon Uygulaması

Franchise Departmanımızın verdiği proje kapsamında inşaat ve dekorasyon uygulamasını profesyonel ekiplerimiz yapar.

Big Yellow Taxi, dekorasyon işlerini üstlenir ve dükkanınızı size anahtar teslim olarak verir.

Big Yellow Taxi franchise mekanı, min. 100 m2 dış mekan,100 m2 iç mekan ölçülerinde olmalıdır (Hızlı lokasyonda değişiklik gösterebilir).

Kurulum maliyeti metrekareye göre değişkenlik gösterse de, demirbaşların tedarik edilmesinde ekonomik açıdan uygunluk sağlamak amacıyla anlaşmalı olduğumuz firmalar ile çalışılır.

Ekipman ve Sarf Malzeme

Big Yellow Taxi franchise noktalarında merkezimizin belirlediği otomasyon ve ekipman grupları standart olarak uygulanır. Tüm franchisee‘ler, ürün kalitesini korumak için bu standart ekipmanlarla çalışmak zorundadır.

Personel Eğitimi ve İşletme Desteği

Big Yellow Taxi, gerek eğitim gerekse işletme desteğini sözleşme tarihinden itibaren tüm franchise ekiplerine verir. Açılış sürecinde uzman destek ekibimiz sizinle beraber çalışır. Sonrasında merkez ekibimiz, denetleme amacıyla size aylık ziyaretler yapar, arada uğrayıp çayınızı içer. 

İşletme ve Karlılık

Franchise kârlılığı, ürün bazında değişmektedir. Ciroyla doğru orantılı olarak, kar marjı %30 – %55 -%100 gibi oranlarda değişkenlik gösterebilir. Kârınızın sizi ve bizi memnun etmesi için, franchise açılacak olan noktaların sirkülasyon olan bölgelerde olması gerekli. Bu yüzden, potansiyeli düşük bulduğumuz konumlara ilgimizin de düşük olduğunu belirtiriz.

Neresi Seçilmeli? :

Big Yellow Taxi franchise noktasının, genç nüfus potansiyeli yüksek olan merkezi yerlerde veya müşteri yoğunluğu açısından kendini ispat etmiş AVM’lerde açılması gereklidir. 

Karşılıklı anlaşma sağlamamız halinde, 

1-Mağaza Tespiti

2-Sözleşme

3-Proje

4-Tadilat (Mağaza hazırlığı-Personel Eğitimi)

5-Anahtar teslim mekan açılışı

adımları atılır.

SSS:

• Sözleşme süresi ne kadar?
– 5 yıl

• Yatırımın geri dönüş süresi ne kadar?
– Yatırım bedeline göre değişmekle birlikte ortalama 24 ay ön görülür.

• Kaç franchise açabilirim?
– İşletme ve yönetim problemi yaşanmadığı ve bayilik ön koşulları sağlandığı sürece istediğiniz kadar açabilirsiniz.

İletişim:
+90 0532 178 87 59   •
info@bigyellowtaxi.com.tr

BENZER YAZILAR

Yorum Yap