Ev Yapımı Ürünler Satarak Para Kazanmak

ev yapımı ürünler satmak

Ev Yapımı Ürünler Satarak Para Kazanmak

Günümüzde tüketilen gıdaların birçoğu fabrikalarda üretilerek bizlere sunuluyor. Bu gıdaların lezzeti ve kalitesi bizlere nerede o eski ürünler dedirtiyor. Bazı ürünlerin ne tadı, ne de sağlığı annemizin evde kendi yaptığı ürünlere benzemiyor. Bu eskiye duyulan özlem bizlere yeni bir ek gelir fırsatı sunuyor. Ev yapımı ürünler popülerliğini arttıran yiyecekler olarak ön plana çıkıyor. Peki ev yapımı ürünler yapıp satmak kazançlı mı? Temiz ve doğal beslenme alışkanlığı artarken sizlerde bu akımdan faydalanabilirsiniz. Ev yapımı ürünlerden nasıl para kazanabileceğiniz hakkında fikir edinmeniz için yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanız yeterli olacaktır.

Fabrikasyon ürünler daha uzun süre dayanıklı kalsın, bozulmasın diye koruyucu katkılar kullanılarak hazırlanmaktadır. Ayrıca kullanılacak malzeme seçiminde de sizin gösterdiğiniz özenin gösterildiğini düşünmeyin. Bütün bu nedenler ve daha fazlası insanların ev yapımı ürünleri tercih etmesi için önemlidir. Ev yapımı ürünlerinizi önce kendiniz tüketip sonra çevrenizin ve tanıdıklarınızın fikirlerini aldıktan sonra satış aşamasına geçebilirsiniz. Elinizin lezzetine güveniyorsanız siz de ev yapımı ürünler yaparak para kazabilirsiniz!

Ev Yapımı Hangi Ürünler Satılabilir?

Bu yazımızda size en çok rağbet gören ve satışında sorun yaşamayacağınız 2 üründen bahsedeceğiz. Bunlar ; ev yapımı reçel ve ev yapımı turşu. Bu ürünlerin dışında önerileriniz varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Reçel ve turşu yapımı konusunda youtube üzerinden bir çok videodan faydalanabilirsiniz.

Evde Reçel Yaparak Para Kazanma;

Reçeller kahvaltılarımızın olmazsa olmazlarından birisidir, çoğu kadın reçelini evde kendisi yapıyor, yapmayanlar da ya marketlerden ya da bahsedeceğimiz gibi ev yapımı reçel satan kişileri bularak bu ihtiyacını gideriyor.

Ev yapımı reçel yaparak para kazanmayı seçtiyseniz öncelikle birkaç çeşit reçel hazırlayın ve onları arkadaşlarınıza, ailenize, yakın çevrenize sunun. Olumlu yanıtlar aldıysanız,çevrenizde reçel denince akla siz geliyorsanız bu işe girmenin zamanı gelmiş demektir.

Ev yapımı reçel satışı için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bu işi daha büyük ölçekte yapan firmalar için fason üretim yapabileceğiniz gibi bireysel olarak ta satış yapabilirsiniz. Mesela internetten satış yapabileceğiniz gibi kahvaltı servisi yapan mekanlara, şarküterilere de ürünleriniz satabilirsiniz. Satış konusunda seçim için bir kaç denemeden sonra en doğru kararı verebilirsiniz. Burada önemli olan alacağınız siparişleri zamanında teslim edilmesidir. Sonuçta el emeğiniz ile yaptığınız reçelleri mutlaka satabilirsiniz.

Evde Turşu Yaparak Para Kazanma;

Özellikler kış sofralarının vazgeçilmezi olan turşu yaparak para kazanma işi oldukça basit ve karlı bir iştir. Kesinlikle herkese öneririz. Çünkü çok zorlanmadan iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle çalışan hanımlar hazır turşuları tercih ediyorlar, ancak tüm hazır gıdalarda olduğu gibi insanlar fabrikasyon turşuların sağlıklı olup olmadığı konusunda emin olamıyorlar. Siz de bu durumu fırsata çevirerek turşu yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Lahana turşusu , mor lahana turşusu, havuç turşusu, domates turşusu, biber turşusu, pancar turşusu, közlenmiş biber turşusu, patlıcan turşusu, mısır turşusu, limon turşusu, cin biber turşusu, taze fasulye turşusu, kırmızı turp turşusu gibi daha sayamadığımız nice turşu çeşidi vardır. Başlangıçta bunların içinden en iyi yaptığınız 4-5 tanesini seçerek işe başlayabilirsiniz.

Turşularımız hazır olduktan sonra sıra bunların satışına geldi. Satış için öncelikle yakın olduğunuz komşu ve arkadaş çevresini kullanabilirsiniz. Buralardan alacağınız yorumlara göre kendinizi yönlendirerek satış ağınızı genişletebilirsiniz. Diğer ürünlerde olduğu gibi turşu satışı konusunda da sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Ayrıca doğal ürünler satan marketler ve diğer satış yerleri ile de görüşebilirsiniz. Evinizin rahatlığında para kazanma yolları arasında turşu yapıp satmak sizin için kazançlı bir iş olacaktır.

Evde yapılabilecek işler ile evden para kazanmak ile ilgili diğer evde iş imkanları için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Herkese bol kazançlar…

 

BENZER YAZILAR

Yorumlar

  1. Hicran Gümüş

    Evde 4 kişilik ekibimiz var izmir bucada yaşıyoruz paketleme işine ihtiyacımız var lütfen geri dönüş yapar mısınız çok seviniriz .

Yorum Yap