Evde Örgü Örerek Para Kazanma

ek gelir firsati

Evde örgü örerek para kazanma birçok ev hanımı için kolay bir ek gelir elde etme yöntemi olabilir. Günümüzde ek iş fırsatları arayışında olan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu kişiler, evde yapabilecekleri sermayesiz iş fikirleri konusunda araştırma yapmaktadırlar. Örgü örerek para kazanma da bu fırsatlardan bir tanesidir. Özellikle ev hanımlarının çoğu bu konuda belli bir altyapıya sahiptir. Yazımızda evde örgü örerek para kazanmak için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Örgü Nedir?

Şiş yada tığ yardımı ile ipleri çeşitli ilmek modelleri ile bir araya getirmeye örgü denilir. Örgü, insanların en temel ihtiyaçlarından olan giyinme ihtiyacını karşılamak amacıyla başlamış daha gelişen teknoloji ile dekoratif, hobi ve sosyal faaliyetlerde kullanılan bir el becerisi uğraşıdır. Özellikle günümüzde ev hanımlarının vazgeçilmez hobisi haline gelmiştir.

Evde Örgü Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda el yapımı ürünlere artan ilgi örgü ürünler konusunda da yoğun bir şekilde kendini göstermektedir. Özellikle bebek kıyafetleri, çocuk ürünleri, atkı bere takımları yoğun ilgi görmektedir.

Kıyafetlerin yanında hediyelik eşya ya da günlük kullanım amaçlı lif, battaniye, dantel takımları gibi örgü modelleri de talep görmektedir. Özellikle çeyiz hazırlıklarında örgü eşyalar önemli bir yer tutmaktadır. Lif örerek para kazanma başlıklı yazımızdan bu konun detaylarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca amigurumi dediğimiz örgü oyuncak modelleri de oldukça popülerdir. Amigurumi yaparak para kazanma başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Örgü örerek para kazanmak isteyen çoğu kişi yaratıcılıklarını örgü ile birleştirerek farklı ürünler ortaya çıkarabilmektedirler. Patik gibi çabuk yapılıp biten örgü eşyalarda çok farklı türler yaparak insanların ilgisini çekebilmektedirler.

Örgü işinde en önemli nokta kaliteli ürün kullanmak ve özgün modeller örmektir. Her yerde bulunan klasik örgü modelleri ile rekabet etmeniz çok zor olacaktır, ancak daha az bulunan değişik modeller ile kendinize pazar oluşturabilirsiniz. İnternet üzerinden değişik örgü modelleri, yelek modelleri, şal modelleri, kazak modelleri, dantel modelleri gibi bir çok değişik modele ulaşabilirsiniz.

Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır ?

Evde ördüğünüz örgüleri satmak için birçok yöntem vardır. Eğer çevreniz geniş ise örgülerinizi yakın çevrenizde satabilirsiniz. Bu yöntemle hem kendinizi test etmiş olursunuz hem de ürünlerinize kolay bir şekilde talep oluşturabilirsiniz. Eş dost çevrenizden alacağınız cesaretle örgülerinizi pazar yerlerinde veya yerel butik ve mağazalarda da satmaya başlayabilirsiniz.

Ek gelir elde etmek için her alanda olduğu gibi örgü işinde de sosyal medyayı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca internet üzerinden el yapımı ürünler satan sitelerde de satış yapabilirsiniz. Mesela etsy.com sitesinde el örgüsü converse patik  18,5$’dan satılmaktadır.

Diğer ek iş fikirleri hakkında bilgi almak için iş fikirleri kategorisindeki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. Melike

  Ankara sincandan yaziyorum elim hizlidir ise ihtiyacim var

 2. Bahar ÇELİK

  Merhaba antalya dan yazıyorum acil nakit ihtiyacım var yaedımcı olur musnuz

 3. Iyi günler örgü işinden anlarım.Donus olursa sevinirim.Orduda ogrenciyim.

 4. Mrb ordu unide ogrenciyim.Her türlü örgü ve paketleme isi yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim . Sevdaaol.61@gmail.com

 5. Ayfer

  Orguden boyunluk yapabilirim isterseniz yaptığım 1 tanenin resmini atabilirim size kendimde bir şeyler yapmak istiyorum ve kendi paramı kazanayım isterim

Yorum Yap