Evde Sabun Yapmak

Evde Sabun Yapımı

Evde sabun yapmak kendinize bir ek gelir fırsatı yaratabileceğiniz seçeneklerden birisidir. Evde sabun yapmak kazançlı, kolay ve eğlenceli bir iştir. Birçok kişi sabun yapma konusunda oldukça meraklıdır ve bu işi bir hobi olarak yapmaktadır. Bunun yanında evde sabun yapımı son zamanlarda çok tercih edilen evde ek iş fikirlerindendir. Evde boş vakti olanlar ve çalışmayan ev hanımları için evde yapılabilecek farklı iş fikirlerinin ön plana çıkmaya başladığı günlerde sizde gayret ederseniz bu işten para kazanabilirsiniz.

Sabun Nasıl Yapılır ?

Sabun Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Öncelikle bu eğlenceli ek iş fırsatının sıkıntılı bir hal almaması için dikkat etmeniz gerekiyor.  ‘Sabun nasıl yapılır’dan önce ‘sabun yaparken nelere dikkat etmeliyiz’ sorusu önemlidir. Sabun yaparken kimyasal bir takım maddelerle uğraşacağınız için kesinlikle elinizle ve gözünüzle temas etmemelidir. Yapım aşamasında bir eldiven kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Aynı zamanda sabun yaparken kullandığınız malzemeleri normal hayatınızda kullanmamanızı da tavsiye ediyoruz. Mesela ölçü olarak kullandığınız bardağı bir daha mutfakta kullanmayın.

Evde sabun yapımı malzemeleri ;

 • Sabunları koymak için kalıplar
 • Çelik tencere
 • Termometre
 • Sodyum hidroksit – sud kostik
 • Zeytinyağı
 • Tahta kaşık
 • Mikser

Sabun Yapım Aşamaları ;

Tencere içine 6 bardak su ekleme ile işe başlanır. Sonra yavaş yavaş Sud kostik eklenir. Belli bir ısı ortaya çıkacağından bunun 40 derece civarına düşmesi beklenir. Kap içerisine 3 bardak zeytinyağını koyduktan sonra eşitlemek için 40 dereceye kadar ısıtma yapılır. Sud kostik ve su karışımının üzerine daha sonra zeytinyağı eklenir. Dökme yaparken mikserle düşük devir ayarlı şekilde etrafa sıçratmadan karıştırma yapılır. On dakika kadar devam edilir. Biraz ara verilir ve boza kıvamı olana kadar bu devam eder. Hiç açmadan 24 saat örtülü bekletilir. Kalıba dökme 1 gün bekleme sonrasında olur. 3 güne kadar da sabun bekletilmesi ve çıkarılması gerekir. Beyazlık varsa zamanla geçecektir.

Evde para kazanmak istiyorum diyen ev hanımları arasında bu yöntem çok tercih ediliyor. Evde sabun yapımı herkesin yapabileceği hem eğlenceli hem de karlı bir iştir. Ayrıca sabun yapmak için satın alınması gereken malzemelerin fiyatları da oldukça uygun.

Evde sabun yapmak için daha önce bir tecrübeniz yoksa , youtube üzerinden evde sabun yapımını anlatan videoları izlemeniz size çok yardımcı olacaktır. Gerekli malzemeleri de temin ettikten sonra az miktarda malzeme kullanarak deneme amaçlı sabun yapımı aşamasına geçebilirsiniz. Birkaç denemeden sonra evde sabun yapmak sizin için evde para kazanma yöntemi olacaktır. Sonuç olarak herkes bu işi yapabilir. Ancak diğer işlerde olduğu gibi en önemli nokta el emeği ürünlerinizin değerinde satılmasıdır.

Evde Sabun Yapımı ve Satışı

Bu işe girerken üretimlerinizi nerede ve nasıl satacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan kendinize uygun olan bir ya da birkaç yöntemi tercih edebilirsiniz. Çevrenize ve arkadaş grubunuza güveniyorsanız birebir satış yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun yanında yerel mağazalar, hediyelik eşya dükkanları ve yöresel satış yapılan pazarlarda da ürünlerinizi satabilirsiniz. Eğer sosyal medyayı iyi kullanabilirseniz online satış mağazalarında yer alabileceğiniz gibi instagram ve facebook üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar…

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. Remziye bulut

  Lütfen benim bu işe çok acil ihtiyacım var mardin midyattan yazıyorum bana geri dönüş yapın allah rızası için 😔

 2. Fazilet kara

  Bu ișe cok ihtiyacm var lutfen yardmci olurmsnz

 3. Gamze

  Herturlu paketleme isi yapabilirim lütfen dönüş yaparmisiniz

Yorum Yap