Kanvas Tablo Yaparak Para Kazanmak

5 li kanvas tablo

Kanvas tablo yapımı, yaşadığımız Covid-19 pandemi sürecindeki sıkıntılı zamanlarda sizlere ek gelir fırsatı olarak önerebileceğimiz bir iş fikridir. Ev ve iş yeri dekorasyonunda önemli bir yeri olan tablolar son zamanda daha çok rağbet görmeye başladı. Bu tür tablolar uygun fiyatları ve ürün çeşitliliği ile duvarlarına renk katmak isteyen kişiler için güzel bir alternatif oluşturmaktadır.

Son dönemlerde herkes bir ek gelir elde etmek için çeşitli arayışlar içine girmiş durumda, bu arayışlarda önünüze en fazla çıkan iş fikirleri; paketleme işleri, internetten satış yapmak, ev yapımı ürünler satmak gibi bilindik ve birçok kişi tarafından uygulanan rekabeti çok olan fikirlerdir. Kanvas tablo yapımı ise bunlardan daha farklı kendi emeğinizi ve özgün fikirlerinizi yansıtabileceğiniz bir iş fikri olarak öne çıkmaktadır.

Kanvas Tablo Nedir ?

Kanvas tablolar, (canvas) genel anlamıyla pamuktan yapılmış çıtalarla gerdirilmiş tuval üzerine, bir resmin yada fotoğrafın yüksek çözünürlüklü olarak basılmasıdır. Bu tür tablolar günlük hayatımızda hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Evinizin duvarlarında, bir restoranda, ofislerde … Neredeyse tüm gelir gruplarından kanvas tablo yaptırma konusunda talep gelmektedir ki bu da satış ve para kazanma için diğer iş fikirlerine göre önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Kanvas Tablolar Nasıl Yapılır ?

Kanvas tablo yapımı için çeşitli boyama teknikleri kullanılır. Aynı zamanda dijital baskı yöntemi kullanılarak da kanvas tablolar oluşturulabilir. Kanvas baskı için ağaç iskeletler tercih edilir. İskelet yapımında tercih edilen ahşaplar dayanıklı ve uzun süre kullanıma elverişli malzemelerden seçilir. Bu iskelet üzerine tuval yerleştirilir ve baskı, boyama tekniği tuvale uygulanır. Kullanılan tuval bezinin kaliteli olması gerekir. Bu ayrıntı sayesinde çizimler daha canlı bir yapıda tablo üzerinde sunulur. Satışını yapacağınız tablolar için kaliteli ve doğru yapım aşamalarını takip ederek müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.

Bu tür tabloların yapımı için bazı malzemeleri bir araya getirmeniz gerekiyor. Bu tarz tabloları üretebilmek için iyi bir baskı makinesine ihtiyacınız olacak. Renk kalitesine ve baskının düzenine dikkat etmeniz gerekiyor. Tabloları oluşturabilmeniz için üzerine baskı yapacağınız %100 pamuk olan kumaş ve diğer malzemeleri bir araya getirmeniz oldukça önemli. Kendinize küçük bir atölye kurarak, tek bir baskı makinesi ile birçok güzel tablo ortaya çıkarabilir, daha sonra bu tabloları pazarlayabilirsiniz. Ancak ilk etapta baskı makinesi almaya cesaret edemiyorsanız bir matbaa veya reklamcıya kanvas baskı konusunda danışarak yardım isteyebilirsiniz.

Kanvas Baskı

Herkes tarafından sevilen ve birçok kişinin evinin duvarlarına hayat veren kanvas tablolar, size ihtiyacınız olan kazancı kolaylıkla getirecektir. Eğer baskı makinesi veya dışarıdan destek ile de kanvas tablo üretimi yapabilecek durumda değilseniz, ev ortamında da kanvas tablo üretimi yapabilirsiniz. Bu işlem için ihtiyacınız olan malzemeler zımba makinesi, tablo ve kumaştır. Yalnız tablonun ve kumaşın en kaliteli ürünlerden seçilmesine özen göstermeniz gerekmektedir. aksi halde yapmış olduğunuz kanvas tabloların ömrü çok uzun olmayacaktır. 

Kanvas Tablo ile Ne Kadar Para Kazanılır ?

Satış aşamasına gelmeden önce hangi tür tablo yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tablo türleri arasında en popüler olanları ” 5 parçalı kanvas tablo, ışıklı kanvas tablo, kişiye özel kanvas tablo, saatli kanvas tablo” gibi modellerdir. 3 parçalı kanvas tablolarda daha küçük ebatlar arayanlar için aranan modeller arasındadır.

Ürettiğiniz ürünleri bireysel instagram hesabınızdan satabileceğiniz gibi, Trendyol, N11, Hepsiburada vb. pazaryerlerinde hesap açarak satış yapabilirsiniz.

Ürünleri satış fiyatları tablolarınızın boyutuna ve kalitesine göre değişmektedir. 15 TL’den 300 TL ve daha üstüne kadar satış rakamları bulunmaktadır. Burada önemli olan özgün çalışmalar yaparak müşteri memnuniyetini yakalamaktır.

Diğer ek gelir fırsatları için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yap