Kapı Süsü ile Ayda 1.500 TL Para Kazanmak

kapi-susu

Kapı süsü yaparak ek gelir elde etmek hiçte zor değil. Kapı süslerini girdiğiniz birçok ortamda görebilirsiniz. Evlerin dış kapılarında, hastane odası kapılarında, yeni doğmuş bebek odalarında bu tür süsleri görmeniz mümkün. Kapı süslerinin birçok çeşidi vardır, bunlardan en fazla rağbet görenleri keçeden,örgüden ve doğal malzemelerden yapılan süslerdir.

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Eğer kapı süsü nasıl yapılır bilmiyorsanız ve el yapımı kapı süsleri yapmaktan çekiniyorsanız, korkularınızı bir yana bırakıp, birbirinden güzel ve kolay kapı süsleri yapmak için çalışmaya başlayın. İşe başladıktan sonra göreceksiniz ki kapı süsü yapımı zannettiğiniz kadar korkutucu ve zor değil… Öncelikle hangi kapı süsünü yapacağınıza karar vermelisiniz.  Buna göre de hangi malzemelere ihtiyacınız olacağına karar vermelisiniz. Eğer elimde birden fazla model olsun, müşterilerime daha fazla çeşit sunmak istiyorum diyorsanız değişik modeller için farklı malzemeler almanız gerekiyor.

Kapı süslerini birçok modelde yapabilirsiniz; aynalı kapı süsü , çiçekli kapı süsleri, çeşitli desenlerde kapı süsleri olabilir. Aynı zamanda isimli kapı süsleri de hazırlanabilir. Bebek odası süslemek için de bebek odası kapı süsleri  için de özenle hazırlanabilir. Kapı süsleri keçeden, ağaçtan, tahtadan ve kalın örülmüş halatlardan hazırlanabilir. Kapı süsleri okul öncesi çocukların odası için de birbirinden güzel ve farklı desenlerde ve modellerde yapılabilir. Aynı zamanda kapı süsleri sürpriz yılbaşı hediyesi de olarak ta talep görmektedir. Yazımızın devamında değişik malzemelerden kapı süslerinin yapılışı ve satışı hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca konu ile ilgili olarak youtube üzerinden de birçok videoya ulaşabilirsiniz.

Kozalaktan Kapı Süsü Yapımı:

Doğal görünümlü bir süs yapmak istiyorsanız, kozalaktan yapılmış kapı süsleri tam size göre olacaktır. Kozalaktan kapı süsü yapımı için gereken malzemeler; tel çember, küçük ağaç dalları, kozalaklar, yapma çiçekler, dalları yapıştırmak için silikon ve kurdele. İlk önce telin çevresine esneyebilen ağaç dallarını dolayarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında renkli çiçekleri olan dalları da çevresine özenle dolayın. Daha sonra dalların üzerine küçük kozalakları silikon yardımı ile yapıştırın ve son olarak da istediğiniz renkte seçtiğiniz kurdeleyi dalların arasından geçirerek kapı süsünü tamamlayın.

kapi-susu
kapi-susu-modelleri

Hasır Örgü Kapı Süsü Yapımı:

Hasır örgüden kapı süsleri yapmak için gerekli malzemeler şunlardır; Örgü halat (değişik kalınlıklarda olabilir), yapay çiçekler, çeşitli hayvan figürleri (kelebek , kuş vs.), kurdele, silikon, silikon tabancası, zemin için strafor ya da pleksi malzemeden tabak. Halatı tabağın etrafına, arasına silikon sıkarak sıkıca dolayacaksınız. Kullandığınız zeminin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genel olarak 5 yada 6 sıra sarmanız yeterli olacaktır. Sarma işleminin ardından tabağı ortasından çıkaracaksınız. Daha sonra aldığınız süsleme malzemelerini sarmış olduğunuz halatların üzerine sırası ile yapıştıracaksınız. En son işlem olarak halattan ufak bir parça kesip hasır süsün üst kısmına asmak için kullanılmak üzere halka şeklinde yapıştırdığınızda kapı süsünüz kullanıma hazırdır.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı:

Yün keçe, çok değişik amaçlarla kullanılabilen mükemmel bir hobi malzemesidir  Keçe kapı süsü yapımı için malzemeler üzerinden örnek vererek anlatmaya çalışalım. Keçe kapı süsü yapımı, sandığınızdan çok daha kolaydır. İlk gereken şey, elbette keçe kumaşının kendisidir. Ham keçe, aynı bir kumaş gibi metre usulü ile satılır ve 0.1 ile 0.3 mm olmak üzere iki kalınlığı mevcuttur. Kapı süsleri için 0.3 mm kullanmanız tavsiye olunur. Değişik renklerde (tercih sizindir) birkaç adet ham keçe kumaşı, ihtiyacınız olan ilk ve en önemli şeydir. Daha sonra tercihinize göre ekstra süs malzemeleri (yapay çiçek, boncuk, kurdele vs.) kullanabilirsiniz.

Kapı Süsü Satarak Para Kazanmak:

Kapı süslerini hazırladıktan sonra sıra para kazanmaya geldi. Bu iş için internet özellikle de instagram gerçekten çok önemli bir satış yeri. Hazırladığınız birbirinden güzel ürünleri instagram üzerinden birçok kişiye ulaştırabilirsiniz. İnternet haricinde ürünlerinizi hediyelik eşya satan mağazalarda veya çeşitli kentlerde kurulan el işi pazar yerlerinde de satabilirsiniz. Kapı süslerinin ortalama fiyatları 100 – 200 tl arasında değişmektedir. Hazırladığınız modeldeki işçilik ve gösteriş ürünün fiyatını belirlemektedir. Ayda 10 adet kapı süsü yapabilirseniz ortalama 150 tl satış fiyatı ile aylık 1.500 tl kazanabilirsiniz.

Diğer fırsatlar için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Herkese bol kazançlar…

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. Vildan

  Lif kapı süsü yapıyorum ilgilenenler bana ulaşabilirmi

 2. Bediha

  Merhaba bende kapi susu isi yapabilirim.

 3. Burcu

  Merhaba kapi suslemeleri hakkinda bilgi almak istiyorum evde bebek emzik zincirleri de yqpiyorum bana donus saglarsaniz sevinirim.

 4. Emel

  6 kişilik ekibimle hızlı ve muntazam çalışırız. Bu işe ihtiyacımız var lütfen yardımcı olur musunuz

 5. Berna

  Kapı süsü yapmak istiyorum

 6. Nuray

  Merhaba bende evde kapı süsü ve buzdolabı süsü yapmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 7. Tuba

  Merhabalar işle ilgili bilgi alabilirmiyim

 8. Betül

  Merhaba bilgi alabilir miyim

 9. Ayşe

  Merhaba bende kapı süsü yapmak istiyorum.

Yorum Yap