Köpek Gezdirerek Para Kazanma

kopek gezdiriciligi

Köpek gezdirme işi yurt dışında epeyce rağbet gören bir ek iş olarak öne çıkmaktadır. Hatta bu işi daha profesyonel hale getirerek kurulan işletmeler bile mevcuttur. Bu konuda ülkemizde de önemli gelişmeler oldu. Eğer hayvanları seviyorsanız hem eğlenip hem de para kazanmak için yazıyı okumaya devam edin.

Evcil hayvanlar gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almaktadır. Bununla birlikte dostlarımıza karşı sorumluluklarımız da artmaktadır. Çünkü sadece bir kedi, köpek edinmek ile işimiz bitmiyor. Genelde çocuklar için satın alınan evcil hayvanlar bir süre sonra ebeveynler için yük olmaya başlamaktadır. Bu sürecin sonunda ise ne yazık ki istenmeyen durumlar gelişmektedir. Evcil hayvan sahip olmanın getirdiği sorumlulukları yerine getiremeyen ya da bundan sıkılan çocuklar hayvanların bakımını anne babaya devrediyorlar. Yoğun iş temposu ve diğer sebeplerden dolayı anne baba da evcil hayvanla ilgilenmek istemeyebilir. Bu gibi durumlarda evcil hayvanın barınağa bırakılması ve sokağa salıverilmesi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılabiliyor. İşte tam bu noktada ek gelir ihtiyacı olan kişiler için bir iş fırsatı ortaya çıkmaktadır. Evcil hayvanları ücret karşılığı gezdiren onlarla ilgilenen kişilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Köpek Gezdirme İşi Nedir ?

Kişiler bazı duygusal boşlukları doldurabilmek için ya da gerçekten bir evcil hayvanın vereceği dostluğu paylaşmak adına evcil hayvan sahibi olmayı istemektedirler.
Veya bir aile çocuğuna hayvan sevgisi kazandırmak için evcil hayvan sahiplenebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir, esas olan ise burada bahsettiğimiz insanların genellikle yoğun iş temposu nedeniyle evcil hayvanlarının ihtiyaçlarına yeteri kadar vakti ayıramamasıdır.

Köpek gezdirme işi, zamansızlık sorununun her geçen gün büyüdüğü Türkiye’de de, özellikle İstanbul ve bazı büyük kentlerde yaygınlaşmaya başladı. Hayvan bakıcılığında süreklilik arz ettiği için köpek sahipleri acil durumlarda köpek bakıcısı arayabiliyor.

Kimler Köpek Gezdirme İşi Yapabilir ?

Bu işi yapabilmek için hayvanlarla iyi anlaşmanız ve zaman sorunu olmadan her gün aynı saatlerde dostunuza vakit ayırabilmeniz gereklidir. Çünkü uzun süreli bir çalışma planlıyorsanız evcil hayvanlar ile aranızın iyi olması size avantaj sağlayacaktır.

Köpek Gezdirme İşi Nasıl Yapılır ?

Bu işi yaparken yapmanız gerekenler kısaca aşağıdaki gibidir, hayvan sahibinin ekstra istekleri var ise işin başında konuşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

  • Köpeği teslim alıp vaktinde sahibine geri getirmek.
  • Köpeği günün belirli saatlerinde istediğiniz yerde gezdirmek.
  • Köpekleri yıkamak (isteğe bağlı)
  • Mamalarını ve suyunu vermek
  • İsteğe bağlı veterinere götürüp, sağlık kontrolünü de yaptırmak.
  • Gerektiğinde evinizde bakabilmek

Köpek Gezdirerek Ne Kadar Kazanılır ?

Eğer köpeğine baktığınız kişiyi memnun ederseniz mutlaka size çevresinden başkalarını da yönlendiriyor. Köpek gezdirme ücretleri saatlik 15–25 TL arasında değişiyor. Saatlik 20 lira aldığınızı düşündüğünüzde günlük ortalama 3 saat çalışmanız ile günde 60 lira ayda 1800 lira geliriniz olabilir. Aynı anda birden fazla hayvan gezdirebilirsiniz. Bunun yanında uzun vadeli köpek alabilirsiniz. 

Köpek Gezdirme İşi Nasıl Bulunur ?

Şu anda evcil hayvanları için bakıcı arayanlar genellikle İstanbul Caddebostan, Sarıyer, Kadıköy, Beyoğlu, Nişantaşı, Bebek, Etiler, Ulus, Antalya, İzmir ve Ankara civarında olmaktadır. Ama şunu unutmamak gerekir ki, her ilde hayvan severler vardır. Buralardan da gezdirme işi çıkabilir, siz de harçlığınızı kazanabilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinden bu hizmeti veren sayfalar bulunmakta, buralara kayıt olarak ihtiyaç halinde size ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer siz de köpek gezdirmek istiyorum diyorsanız ; köpek gezdirme iş ilanları ile de bu işe ulaşabilirsiniz.

Diğer fırsatlar için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

BENZER YAZILAR

Yorum Yap