Pizza Pizza (Terra Pizza)

pizza pizza franchise

Pizza Pizza , fast food sektöründe franchising sistemi ile kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar için önemli bir alternatiftir. Ülkemizde pizza sektörü son yıllarda oldukça gelişti ve bir çok marka pazarda yer almaktadır.

Pizza Pizza, 1995 yılında İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri’nde açılan ilk restoranıyla pizzaseverleri parça pizza konseptiyle tanıştırmıştır. Bugün 44 ilde 140’a yakın restoranıyla müşterilerine lezzetli pizzalar yapmaya devam ediyor.

Pizza Pizza’nın Hikayesi

1995, yılında İzmir Alsancak’ta açılan ilk restoran ile birlikte pizza severleri parça pizza konseptiyle tanıştırdı. 1996 yılında ise paket serviste 30 dk garantisi veren ilk marka olarak hizmet vermeye başlamıştır. Franchising sistemi ile ilk restoran 1997 yılında açıldı. 1999 yılında İzmir Torbalı’da 4.000 m2’lik üretim tesisi kuruldu. 2003‘te Çağrı Merkezi hizmetini başlatarak 4444500 üzerinden telefonla sipariş alan ilk pizzacı oldu. 2018 yılında da başarılı ve hızlı büyüyen orta ölçekli şirketlere yatırım yapan “ girişim sermayesi fonu” Mediterra Capital’ın yatırımı ile Pizza Pizza daha da güç kazandı. Bugün 44 ilde 140’a yakın restoranıyla müşterilerine lezzetli pizzalar yapmaya devam ediyor.

Misyon / Vizyon

Misyon

Faaliyet gösterdiğimiz gıda sektöründe bireye ve topluma saygıyı gözeterek yerli, kaliteli, güvenilir ürünlerle yaptığımız lezzetli pizzalarımızı toplumun her kesimden tüketiciyle buluşturmak.

Vizyon

Lokal tatlarla yarattığı pizzalarıyla “Hizmet ve Ürün Kalitesinde” tüketicilerin en çok tercih ettiği Pizza restoranı markası olabilmek.

Franchisee Olmanın Avantajları

Pizza Deyince Akla Gelen İlk Marka! 23 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin En Tecrübeli Pizza Zinciri olmanın mutluluğunu yaşayan bizler, pizza denilince akla gelen ilk marka olmanın rekabet avantajını taşımaktayız.

Türkiye’nin Her Yerinde! İzmir’den Kars’a, Mersin’den Trabzon’a başta Ege ve Anadolu olmak üzere Türkiye’nin 46 farklı şehrinde 150’ye yakın restoranıyla tüm Türkiye’yi kucaklamış bir markayız!

Kendi İşinde Kazanma İmkanı! Düşük açılış maliyetlerimiz ve sunduğumuz karlı operasyon yönetimiyle yatırımınızın geri dönüşünü hızlı alabileceğiniz ve sürdürülebilir nakit akışını sağlayabileceğiniz başarısı kanıtlanmış iş modelimiz vardır.

Pizzanın Lezzeti = Kaliteli Ürün! Tüm noktalarımızda aynı lezzette ürün yapılabilmesi için pizzalarımızda kullandığımız içeriklerin ürün kalitesinden asla taviz vermeden tüm malzemeleri sektörün en güvenilir markalarından tedarik edip sizlere sunmaktayız. Yeni ürün geliştirme süreçlerinde de müşterilerin içgörülerini daha iyi yakalayabilmek için siz franchisee’lerimizle birlikte çalışmaktayız.

Destekler

Danışmanlık Desteği! Lokasyon seçimi, işletmelerin başarılı olmasında en önemli kriterlerinden biri olduğu için Pizza Pizza olarak, yeni şube lokasyonlarının belirlenmesi konusunda titizlikle çalışmaktayız. Franchisee adaylarının tespit ettikleri ve sundukları lokasyon alternatiflerini, büyüme hedeflerimiz ve ciro potansiyelleriyle birlikte değerlendirerek onları en verimli lokasyona yönlendirmekteyiz.

Profesyonel Eğitim Desteği! Pizza Pizza Ailesine katılacak olan franchisee adaylarımıza; marka kültürümüzü, işe yaklaşımımızı, restoranlarımızdaki operasyon yönetimini ve temel standartlarımızı aktarabilmek için sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere 2 aylık yoğun bir eğitim programı sunmaktayız. Bu eğitim programında; franchisee olacak kişinin restoranda çalışacak tüm personelin rol ve sorumluluğunu doğru yönetebilmesi için tüm görevleri uygulamalı olarak tamamlanmasını beklemekteyiz. Programı başarıyla tamamlayan adaylar, şubelerinin operasyonunu verimli ve karlı bir şekilde yönetmeye hazır duruma gelmektedir. Ayrıca operasyon ihtiyaçları doğrultusunda tüm iş süreçleri boyunca sürekli bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti desteğimiz devam etmektedir.

Pazarlama Desteği! Marka stratejimiz doğrultusunda ürünlerimizi müşterilerimize daha iyi anlatabilmek için pazarlama çalışmalarımızı ulusal ve yerel olmak üzere 2 ayrı koldan takip etmekteyiz. Ulusal pazarlamada; Franchisee reklam katkı payı ve ulusal pazarlama bütçesiyle; TV, radyo, billboard, gazete, internet reklamları ve sosyal medya kampanyalarını yönetmekteyiz. Yerel pazarlamada; lokal iletişimlerle tüm ürünleri tanıtarak yeni müşteriler kazanmak amacıyla aktivitelerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Operasyon Desteği! Şubenizin açılışı dahil tüm operasyonu yönetme aşamasında her türlü ihtiyacınızı karşılayabilmek için şubenizden sorumlu saha ekibimizle yanınızdayız! Düzenli gerçekleştirilen şube ziyaretlerimizle operasyonu yönetirken ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği saha operasyonuyla vermekteyiz. Operasyon uzmanlarımız ciro rakamları, işletme maliyetleri, pazarlama faaliyetleri, rakip marka çalışmaları vb. tüm konularda franchise’larının performanslarını yakından ve sürekli takip ederek değerlendirmektedir. Ayrıca 7/24 destek alabileceğiniz Müşteri Hizmetleri hattımızla operasyonunuzu sekteye uğratmadan yönetme imkanı sunmaktayız.

Nasıl Franchisee Olurum?

Başvuru

Franchisee adayları web sitemiz üzerinden Ön Başvuru Formu’nu doldurarak başvurularını kolayca gerçekleştirebilir.

Değerlendirme ve Davet

Franchisee adaylarının doldurmuş olduğu başvuru formları Pizza Pizza franchising kriterlerine göre incelenir, uygun bulunan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Yüz yüze görüşmede adayın finansman, yönetim, operasyon ve benzeri konulardaki tecrübeleri değerlendirilir.

Sunum

Yatırım maliyeti, eğitim, ödeme planı, şirketin çalışma şekli, temin edilecek destekler ve bölge seçimi konusunda aday bilgilendirilir. Adayın bilgilendirilmesinin ardından, çalışacağı bölge ile ilgili yönetime fizibilite çalışmasını ve iş planlarını anlattığı detaylı bir sunum yapması istenir.

Ön Protokol

Yönetimin adayın sunumunu olumlu değerlendirmesi halinde bir ön protokol hazırlanarak aday ile ön anlaşma imzalanır. İlgili bölge yeni franchisee görüşmelerine kapatılır.

Sözleşme Süreci

Ön protokolün imzalanmasının ardından bir sonraki aşama olarak Franchisee sözleşmesi imzalanır.

Eğitim ve Sertifika

Aday ile imzalanan ön protokol ve sözleşmenin ardından 3 ay süren eğitim süreci başlar. Adayın şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Eğitim Departmanı tarafından sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu eğitim programı ile aktarılır. Aday, eğitim bitiminde değerlendirme sınavına tabi tutulur. Sınavda başarılı olan adaylar, Franchisee olmaya hak kazanır ve sertifikalarını alır.

Kiralama

Emlak Geliştirme Departmanımız tarafından yeni şubenin açılacağı alanın kiralama çalışmaları yapılır. Alternatifler arasından şube konseptine ve fizibilitesine uygun nokta seçilir ve kira sözleşmesi yapılır.

Mimari Proje

Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra restoranın projesi şirketin mimari ekibi tarafından çizilir. Mimari çalışmaların tamamlanmasının ardından şube konseptine uygun olarak gerekli ekipman tedariki sağlanır ve pazarlama materyalleri şubeye ulaştırılır.

Personel Alımı

Şube operasyonunun sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli olan asistan müdürü, vardiya müdürü, mutfakçı ve motorcu alımları yapılır.

Şube Açılışı

Franchise sahibi, çalışanlar ve Şirket Yönetiminin katılımıyla şube açılışı gerçekleşir.

İletişim

PİZZA PİZZA İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel:+90 216 472 26 26
web:https://www.pizzapizza.com.tr
e-mail:info@pizzapizza.com.tr

Pizza sektöründeki diğer markaların analizi için franchise veren firmalar sayfasından Pasaport Pizza, Domino’s Pizza hakkında bayilik koşullarını inceleyebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yap