Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

takı yapıp satmak

Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Evde ek iş yaparak ek gelir elde ederek aile bütçesine katkıda bulunmayı kim istemez ki. Evde takı tasarımı yapmak ek gelir konusunda sizin için önemli seçeneklerden birisidir. Takı tasarımı evde ekiş  arayan hanımlar arasında çok tercih ediliyor. Çünkü tasarım takılar sadece kadınlara değil aynı zamanda erkeklere de hitap ediyor. Takı çeşitleri arasında kolyeler, bileklikler, yüzükler, tespihler ve kol düğmesi gibi aksesuarlar öne çıkmaktadır.

Hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız çok çeşitli takı modelleri tasarlayarak siz de aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca takı tasarlama konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz ücretsiz halk eğitim kurslarına da katılabilirsiniz.

Takı tasarlama konusunda öne çıkmak için özgün tasarımlar yapmanız önemlidir. Kendinizi takı tasarımcısı olarak yetiştirmek için tasarım takılar konusunda çalışmanız ve değişik takı modelleri üzerine araştırma yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Takı denilince, boncuklar, zincirler, rengarenk taşlar akla gelir ancak farklı olmak adına daha özgün takı malzemeleri de kullanabilirsiniz. Mesela kullanılmayan atık malzemeleri kullanarak değişik takılar tasarlayabilirsiniz. Kağıt üzerinde basit çizimler ile özgün tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Takı Tasarımı Satışı

Takı tasarlamaya karar verdikten sonra kendi başınıza mı çalışmayı yoksa bir firma adına çalışmayı mı tercih edeceksiniz. Eğer bir firma adına çalışacaksanız işverenin size göndereceği taşlar, teller ve diğer malzemeler ile sizden istenen sayıda takıyı hazırlayıp zamanında teslim etmeniz yeterli olacaktır. Bu tür firmalara internet aracılığı ile ulaşabileceğiniz gibi (firmaların size ulaşabilmesi için yazının sonundaki yorum bölümüne adınızı ve yaşadığınız şehri yazabilirsiniz.) yaşadığınız şehirdeki takı satan dükkanlara, bijuteri mağazalarına da başvurabilirsiniz.

Eğer kendiniz özgün tasarım modelleri yapmayı ve kendiniz satmayı düşünüyorsanız malzeme temininden satış aşamasına kadar yapacaklarınız bir plan dahilinde tasarlamanız gerekir. Öncelikle hangi modelleri yapacağınıza dair bir araştırma yaparak gerekli malzemeleri nereden temin edeceğinizi, ne kadar sermaye ayıracağınızı, tespit etmelisiniz. Daha sonra tespit ettiğiniz modelleri hazırlayarak satış aşamasına geçebilirsiniz.

Kendi üretiminiz olan tasarım takıların satışı için yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Hazırladığınız takı modellerini arkadaş çevrenize, komşularınıza satarak işe başlangıç yapabilirsiniz. Buralardan alacağınız olumlu yorumlar sizi diğer mecralarda satış konusunda sizi cesaretlendirecektir. Ürettiğiniz takı modellerini, el yapımı takılar satan bijuteri mağazalarında ve el sanatlarının satıldığı çarşılarda, sosyete pazarlarında satabilirsiniz, ayrıca satış konusunda interneti de kullanabilirsiniz. Internet satışı için instagram önemli bir pazardır. Ayrıca direkt satış yapabileceğiniz sahibinden.com, gittigidiyor gibi sayfaları da satış için kullanabilirsiniz. Belirli bir seviyeye geldikten sonra işleri daha da büyütmek için hanımlara özel mikro kredilerden faydalanarak kendinize takı tasarım atölyenizi bile açabilirsiniz.

Takı Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Bu işten kazancınız öncelikle seçeceğiniz yönteme göre değişecektir. Bir firma için tasarım takılar hazırlayacaksanız parça başı para alacaksınızdır. Hazırlayacağınız takı modeline göre aylık 500 – 1000 TL gelir elde edebilirsiniz. El yapımı takılarınızı kendiniz pazarlamayı seçerseniz kazancınız daha fazla olacaktır. Değerli taşlar kullanarak hazırlayacağınız takı modellerinden elde edeceğiniz gelir daha da yüksek olacaktır.

Hayal ettiğiniz her şey gerçektir. 

                             Pablo Picasso

Ek gelir ile ilgili diğer seçenekler için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yap