Tester Parfüm Doldurarak Para Kazanma

orjinal tester parfum

Tester parfüm, birçok kişinin parfüm alışverişlerinde kullandığı bir seçim aracıdır. En son yeni bir parfüm almaya karar verdiğinizde herhalde önce seçeceğiniz parfümü denemek istemişsinizdir. Test parfümü doldurma işi ek iş ihtiyacı olan kişilerin tercih edebileceği bir ek gelir kaynağı olarak değerlendirilebilir.

Parfümün Tarihi

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde parfüm doldurma işinin detaylarından bahsedeceğiz ama daha önce sizlere parfüm tarihi hakkında kısa bir bilgi aktarmak istiyorum.

Parfüm, latince, kokulu duman anlamına gelen “perfumum” kelimesinden geliyor. Tarihi ise oldukça eski: 
Günümüzden yaklaşık 5000  yıl önce, Mısırlılar güneş tanrıları Râ için güneşin doğuşundan batışına dek kokulu otlar yakarlardı.

11. yy’da İbn-i Sina, bugünkü koşullarda gül suyunu ve gül uçucu yağını elde etti.

Gülsuyu önceki kokulu yağlar ve tütsüye göre daha narin ve hafif olduğu için hemen popüler oldu. Damıtma teknolojisi de önemli bir şekilde, batıdaki bilimsel gelişmeleri etkiledi.

Çağdaş niteliklere sahip ve bilinen ilk parfüm 14. yüzyılda, 1370 yılında yapıldı ve güzelliğiyle ünlü Macar kraliçesine atfedildi. Esans ve biberiye yağı ile alkol karışımından elde edilmiş, lavanta yağı ile zenginleştirilmiş bu karışıma özel bir isim verilmesi de unutulmamıştı: “Macar Suyu”.

16. yüzyılda cam sanatının ilerlemesiyle birlikte parfümün gelişme süreci de hızlandı. O yıllarda parfümün en çok üretilip tüketildiği ülke Fransa idi. Fakat parfümün vücuda sürülmesinin hastalıklara neden olacağı düşünülür, parfüm sadece pis kokuları maskelemek için kullanılırdı. Bu nedenle giysiler, eldivenler, mendiller, hatta mücevherler bile parfümlenirdi. 

20. yüzyılda parfümler muhteşem şişeleriyle birer sanat eseri halini aldı. Parfümler vücut kokularını bastırmak için değil, kişiliklerin altını çizmek için kullanılmaya başlandı ve çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Tester Parfüm Doldurma İşi

Şimdi sıra sizlere tester parfüm işinin detaylarından bahsedeceğiz;

Hepinizin bildiği ve kullandığı gibi,  tester parfum parfüm satışı yapan yerler için önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle AVM’lerdeki parfüm kioskları ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bulunan satış yerleri, kapalı kutu parfüm satışlarında ürünlerini denettirmek için tester ürünler kullanırlar. Bu orjinal tester parfüm örnekleri müşterilerin karar vermesine çok yardımcı olurlar.

Parfüm üreten firmalar da bu kadar yoğun talep gören ürünleri paketleyip kullanıma hazır hale getirecek eleman aramaktadırlar. Tester parfümü üreten fabrikalar parfüm dolum ve paketleme işini fabrika dışında yaptırmayı tercih ediyor.

Evde Tester Parfüm Doldurma İşi

Orjinal tester parfüm toptancıları doldurulup paketlenmek üzere her parfümden ayrı ayrı size birer adet 5 Litrelik bidonlar şeklinde gönderim yaparlar. Bunun yanında parfümlerin isimlerinin yazdığı küçük tester şişelerde gönderirler. 1 adet huni ve 1 adet tester kutusu gönderirler.

Sizin yapmanız gereken her bir orjinal parfümü üzerinde etiketi olan tester şişelerine dikkatlice doldurmak ve ağızlarını kapatmak olacaktır. Daha sonra bu tester orjinal parfüm şişelerini kolilere doldurarak teslim etmelisiniz.

Tester Parfüm Doldurarak Ne Kadar Kazanılır?

Evde test parfümü doldurma işi için , dolduracağınız şişe başına kazanç elde edersiniz. Anlaştığınız firmaya göre değişmek üzere doldurduğunuz şişe başına 0,50 kuruş ile 1 TL arasında ödeme alabilirsiniz. Ödemeler genelde iş bitimi ya da haftalık olarak yapılmaktadır.

Firmalar ile iletişime geçmek için yazının sonundaki yorum bölümüne açık adres ve telefon hariç kısa iletişim bilgileriniz paylaşabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de firma araştırabilirsiniz.

Diğer ek gelir fırsatları için iş fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorumlar

 1. Kerim

  Bu işi severeke yapabileceğimi düşünüyorum. Öğrenciyim ve çok ihtiyacım var. Nevşehir merkezde ikametgah ediyorum.

 2. Bedia

  Merhaba Aksaraydan yazıyorum bu işe çok ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 3. Emine Topalca

  Merhaba Gaziantep te ikamet ediyorum bu işi almak istiyorum yardımcı olur musunuz

 4. Merve

  Bu işi yapmak istiyorum kiminle görüşmeliyim?

 5. Derya

  Cevap gelen oldu mu arkadaşlar ?

 6. Hülya

  Bu işi yapmak istiyorum ev hanımıyım

 7. Meryem koç

  Bursa’da yaşıyorum bu işlere elim yatkındır besledigim canlar için gelire ihtiyacım var

 8. Nisa Nur

  Sivas’ta yaşıyorum paketlmeme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 9. Seda

  Bu işi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 10. Gönül Nar

  Ankara’da yaşıyorum bu işi yapmak istiyorum 🙏🏻

 11. Leyla

  Antalya / kepez de yaşıyorum 20 yaşındayım bu işi yapabilirim daha öncede kına hediyelik paketledim evimde gününden önce teslim bile ederim elim hızlıdır

 12. H.m.ç

  Hasta oğlumun tedavisi için kariyerimi ve eğitim hayatımı bırakmak zorunda kaldım eve kapandim tedavi için desteğe ihtiyacım var Anne olarak ben ve ailemdeki bütün bayanlar oğlumun tedavisi için çalışmak istiyoruz..
  ben bu işi yapmalıyım tek başıma da olsa bu işe talibim..

 13. Merhaba konyada yasıyorum evde paketleme işi için rahatsız ettim iki bebeğim var eşim pandemiden dolayı calışmıyor lütfen yardımcı olur musunuz evde paketleme tester doldurma herseyi yaparız yeter ki iş olsun şimdiden Allah razı olsun

 14. Meryem

  İstanbul ataşehirde yaşıyorum ve elim oldukça hızlıdır bu işi yapmak istiyorum

 15. Halime

  Ankara sincandayim 20 yaşındayım bu işi yapabilirim çok istiyorum.

 16. Ayda

  İstanbul fatihde yasiyorum.4 kişilik ekibim var.evde paketleme işi yapmak istiyorum

 17. Irmak

  Bu işi yapmak istioruym yardimcı olur musunnuzz lütfen

Yorum Yap